Zapraszamy na kolejną edycję: 20-23 lutego 2024❗🔥🔥🔥 Dołącz do nas❗🔥🔥🔥  

Organizator:

HOME DECOR 2020 w biznesowym i międzynarodowym wydaniu

Podziel się

Najnowsze kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów, ceramiki, szkła oraz innych artykułów dekoracyjnych można było zobaczyć podczas Targów Wnętrz HOME DECOR, które odbyły się w Poznaniu od 25 do 28 lutego 2020 r.

Kolejna edycja tego wydarzenia obfitowała w prezentacje najnowszych trendów, nowe interesujące ekspozycje i warsztaty. Potwierdziła także swoją pozycję najbardziej międzynarodowego biznesowego wydarzenia wnętrzarskiego w Polsce – ekspozycję odwiedzili handlowcy z 69 krajów! W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się także Targi MEBLE POLSKA oraz wydarzenie ARENA DESIGN. Łącznie na terenie targów w 11 pawilonach najnowsze trendy przedstawiło około 500 firm i marek.

 

- Nasi wystawcy podkreślali w rozmowach, że na ich stoiska dotarło wielu przedstawicieli sieci handlowych i DYI, sklepów stacjonarnych i online oraz salonów wyposażenia wnętrz zarówno z Polski i krajów ościennych, jak z bardzo egzotycznych rynków. Co ważne, spotkali w Poznaniu importerów, dystrybutorów i hurtowników artykułów do dekoracji i aranżacji wnętrz, którzy nie odwiedzali ich podczas innych wydarzeń tej branży w Polsce. Międzynarodowa struktura zwiedzających to mocny atut targów HOME DECOR. W tym roku udział handlowców z zagranicy wśród targowych gości wyniósł aż 38 procent! – mówi dyrektor HOME DECOR Kinga Dobrowolska-Baczkun. W ciągu czterech targowych dni ekspozycję odwiedziło 21.949 osób (niespełna 2 proc. więcej niż w ubiegłym roku).

Bloggers Zone

Absolutnym hitem ekspozycji była znana z poprzednich edycji strefa trendów Bloggers Zone. To inicjatywa grupy pięciu opiniotwórczych blogerek wnętrzarskich, projektantek wnętrz pod wodzą Uli Michalak, które przy współpracy z wystawcami - wykorzystując własną kreatywność i znajomość trendów - zaaranżowały specjalną przestrzeń na ekspozycji. Powstała ciekawa przestrzeń, pełna inspiracji i pomysłów na aranżację wnętrz. Twórczynie pragnęły zwrócić uwagę na kreujące się kierunki w aranżacji wnętrz, zaprezentowane przez najsłynniejszą grupę forecasterów Stilbüro bora.herke.palmisano, podczas targów Ambiente we Frankfurcie.

 

Tegoroczna edycja Bloggers Zone opierała się głównie o najbardziej zmysłowy i subtelny trend ‘shaped + softened’. Chodzi o naturalne, zaoblone i delikatne kształty, jakby zaczerpnięte organicznie z przyrody. Zmysłowe, gładkie i bezpieczne formy mają nas odcinać od wulgarnego i krzykliwego świata zewnętrznego. Nienachalna kolorystyka z palety barw ziemi jest manifestacją i powrotem do natury. Takie barwy są gwarancją spokoju i odprężenia. Naturalne materiały, bawełna, len kamień, drewno to pochwała tradycji i kultury, gdzie prace rzemieślników były najwyżej cenione. W oparciu o ten kierunek twórczynie wybierały produkty aranżacji wystawy, dbając, by każdy element był spójny, mimo iż w projekcie uczestniczyło  25 marek. Bazą do prezentacji była kolorystyka zawarta w tapecie RYNGO, London Art. Wszelkie odcienie szarości i beżu blogerki starały się pokazać w kolejnych elementach. Etniczny wzór tapety, również wpisuje się doskonale w tendencję, ku chwale rękodziełu.

Obok wyjątkowej wystawy, organizatorzy zadbali również o ciekawy i inspirujący program spotkań. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dotyczące trendów oraz zwracające uwagę na detal we wnętrzu, prowadzone przez eksperta designu, historyka sztuki, Dagmarę Jakubczak. Natomiast specjaliści od social mediów z ramienia Homebooka podzielili się z odwiedzającymi wiedzą, ale i sztuczkami, które w codziennej pracy pomagają im dotrzeć do milionowej społeczności poprzez Facebook i Instagram. Z kolei eksperci z firmy Sfera Group,  podzielili się z goścmi wiedzą na temat ‘Komunikacja marki w branży wnętrzarskiej. Trendy 2020’ opierając się na przeprowadzonych badaniach branżowych.

Zobacz szczegółowe podsumowanie strefy trendów Blogges Zone >>>

 

Premiera kolekcji „HORBOWY NOWA ERA”

W ramach targów HOME DECOR odbyła się wystawa „Horbowy Nowa Era”, na której zaprezentowana została wspaniała kolekcja form artystyczno-użytkowych profesora Zbigniewa Horbowego, w tym absolutnie unikatowa kolekcja „Kobaltowy Horbowy”. Kolekcja szkła "dawnych", a jednak wciąż "współczesnych" mistrzów powstała przy wtórze syczącej pary formowanego szkła, postukiwaniu stalowych nożyc i brzęku piszczeli. Wyjątkowa i niepowtarzalna, łączy w sobie szlachetność rzemiosła z wirtuozerią formy i wyrafinowaną kulturą szkła. Nasycona miłością do piękna i niemalże alchemiczną barwą niczym ambrozja spływa na nasze zmysły, głaszcząc tycjanem, malachitem, magicznym kobaltem, czy rubinowym refleksem unikatowych kształtów spod ręki mistrza Zbigniewa Horbowego. Wystawie „HORBOWY NOWA ERA” towarzyszyły spotkania ze współtwórcami projektu Horbowy Nowa Era.

 

Strefa światła Light Up!

Strefa światła to nowość tegorocznej edycji. Wprawdzie już w poprzednich latach oświetlenie stanowiło ważny element ekspozycji, jednak w tym roku po raz pierwszy organizatorzy postanowili stoiska firm prezentujących produkty oświetleniowe w czytelny sposób oznaczyć i zaprezentować zwiedzającym pod wspólną marką Light up! W strefie światła swoje najnowsze kolekcje przedstawią m. in. ALTAVOLA DESIGN, ARTEVENTY, CANDELLUX Lighting, CASA REGAL, ELEKTROZEL, KRAFTPOLYMER, NOWODVORSKI, ROMANTIC HOME INTERIORS, TK Tomasz Krywult czy ZUMA LINE.

 

Fresh Start

Nowością była także strefa debiutantów Fresh Start. To oferta dla tych, którzy po raz pierwszy zechcieli zaistnieć podczas międzynarodowego wydarzenia, jakim są targi HOME DECOR i pokazać swoje produkty szerokiemu gronu odbiorców. – Wystawcy tej strefy wzbogacili ekspozycję sporą dawką inspiracji. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu będzie dla nich silnym impulsem do rozwoju. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających i na pewno będziemy go rozwijać w kolejnych edycjach – wyjaśnia Kinga Dobrowolska-Baczkun.

 

Strefa Patchwork

Strefa Patchwork, czyli rzemiosło na żywo - to kolejna nowa ekspozycja na targach HOME DECOR. Na wystawie o powierzchni 250 mkw swoje najlepsze prace pokazali przedstawiciele Grup Patchworkowych z prawie całej Polski. Ekspozycji towarzyszyły cieszące się dużą popularnością warsztaty szycia patchworków.

 

Złote Medale

Złożony z ekspertów Sąd Konkursowy, pod przewodnictwem prof. nadzw. dr hab. Marzeny Wolińskiej, Złotymi Medalami Grupy MTP nagrodził 5 produktów Targów HOME DECOR 2020.

  • Cameleon System - NOWODVORSKI Sp. j.
  • HUG ME – tkanina obiciowa z kolekcji Toccare Collections by Dymitr Malcew – AGMAMITO Sp. z o.o. Sp. k.
  • Laguna Aqua - dywan marki Carpet Decor - FARGOTEX Sp. z o.o.
  • TOUCH ME – tkanina obiciowa z kolekcji Toccare Collections by Dymitr Malcew - AGMAMITO Sp. z o.o. Sp. k
  • ZOYA - tkanina łatwoczyszcząca Magic Home Collection - FARGOTEX Sp. z o.o.

Po raz pierwszy na targach HOME DECOR przyznane zostały także nagrody Eco Prize oraz Grand Prix Grupy MTP. Oba wyróżnienia trafiły do firmy Nowodvorski Lighting za system oświetleniowy Cameleon, umożliwiający dostosowanie oświetlenia do indywidualnych upodobań poprzez wybór poszczególnych elementów i ich samodzielną kompilację. - System oświetleniowy CAMELEON firmy Nowodvorski Lighting to zestaw stwarzający olbrzymie możliwości kreowania światła we wnętrzu. Jest projektem innowacyjnym, wskazującym na rozumienie współczesnego wzornictwa, które łączy w sobie całościowe myślenie o produkcie: jego funkcjonalność, łatwość montażu, możliwość modyfikacji i estetykę – mówi prof. nadzw. dr hab. Marzena Wolińska, przewodnicząca sądu konkursowego Złotego Medalu. I dodaje: - Współczesność stawia na mobilność. Mobilność to zmiana, ale zmiana to nie wymiana. Świat doszedł do punktu, w którym nie potrzebuje coraz nowszych projektów, które mają zastąpić te starsze. Potrzebujemy dobrych projektów/produktów, które nie będą musiały być wymieniane. Nie będą wymieniane te, które będą miały w sobie potencjał modyfikacji. Tak, jak system oświetleniowy CAMELEON firmy Nowodvorski Lighting. Zastosowana technologia LED oraz  możliwości adaptacyjne w obszarze funkcjonalności i estetyki czynią ten projekt rozwiązaniem zasługującym na nagrodę Eco Prize.

 

HOME DECOR 2022

Kolejna edycja targów HOME DECOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 22-25 lutego 20221 roku.

Laureaci Złotego Medalu 2020 Opinie wystawców