Zapraszamy na kolejną edycję: 23-28 lutego 2025❗🔥🔥🔥 Dołącz do nas❗🔥🔥🔥  

Organizator:

Relacja ze Strefy Trendy - Bloggers Zone

Podziel się

W ramach Targów Home Decor 2020 po raz siódmy odbyła się wystawa Trendy inicjowana i organizowana przez grupę blogerek wnętrzarskich, projektantek wnętrz, trendwatcherek Bloggers Zone.

Twórczynie pragnęły zwrócić uwagę na kreujące się kierunki w aranżacji wnętrz, zaprezentowane przez najsłynniejszą grupę forecasterów Stilbüro bora.herke.palmisano, podczas targów Ambiente we Frankfurcie. Na to coroczne wydarzenie czekają trendwatcherzy z całego świata. Na postawie tej prezentacji w najbliższym czasie będą powstawać nowe, modne kolekcje mebli i dekoracje do wnętrz. Polskie blogerki zinterpretowały te doniesienia i przełożyły je na przestrzeń domową. Tak powstała strefa #BloggersZone2020.

„Nowe wyzwania inspirują do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Zmiany zachodzące w klimacie wymuszają zapotrzebowanie na zrównoważoną produkcję, przyjazną dla środowiska, w oparciu o gospodarkę cyrkularną.” - Stilbüro bora.herke.palmisano

img_0429-4.JPG

Inicjatorkami strefy Bloggers Zone 2020 były:

Ula Michalak, prowadzi blog wnętrzarski interiorsdesignblog.com. Stylistka wnętrz, pomysłodawczyni i organizator Meetblogin, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich. Na poznańskich targach Home Decor, od 6 lat aranżuje 100metrowe stoisko w ramach Bloggers Zone. Od kilku lat uczestnik Safari Blog, inicjatywy DDN News. W ramach tego projektu, wybrani z całej Europy blogerzy wnętrzarscy, odwiedzają stoiska, zaproszeni przez najlepsze marki iSaloni na Milan Design Week. Jej blog wnętrzarski to pochwała dla kolorów w szlachetnych aranżacjach. Uwielbia amerykański glamour w najlepszej odsłonie. Jej blog to również portfolio autorskich stylizacji wnętrz. Inspirują ją projekty najlepszych amerykańskich projektantów, Nate’a Berkusa, Kelly Wearstler czy Ashley Darryl.

Kasia Gal, projektant i dekorator wnętrz,. W swoich projektach łączy funkcjonalność, prostotę i elegancję. Balans, światło, kolor i przestrzeń to czynniki, które wykorzystuje do kreowania ponadczasowych wnętrz. „Najważniejszy w procesie projektowania jest właściciel mieszkania i jego potrzeby, dlatego uważnie słucham i upewniam się, że tworzę przestrzeń, która jest w pełni dostosowana do stylu życia i osobowości klienta. Czy wystrój jest formalny, czy nie, tradycyjny, czy nowoczesny, funkcjonalność i komfort są najważniejsze” - Kasia Gal.

W pracy wykorzystuję doświadczenie i wiedzę, które zdobyła podczas wielu lat spędzonych w Anglii, Hiszpanii, Francji i Izraelu oraz w czasie podróży do najdalszych zakątków świata.

Dagmara Jakubczak, historyk sztuki, projektantka wnętrz, krytyk designu. Podróżuje po świecie odwiedzając najważniejsze targi i festiwale, niezwykłe miejsca, wyjątkowe wydarzenia i wystawy związane z obszarem poszukiwań. Wyprawy te dokumentuje na kanale YT: Akademia Dagmary oraz na stronie FORelements.pl. Pokazuje jak przenikają się różne dziedziny kreatywne, jak na siebie wpływają i wzajemnie inspirują; jak żywa jest idea disegno. Prowadzi szkolenia i wykłady. Jest twórcą teorii znaczenia cybernetyki w designie.

Marta Cerkownik, projektant wnętrz. „Uwielbiam piękne wnętrza. Uwielbiam je tworzyć, przebywać w nich ale też zmieniać rzeczywistość, która nas otacza”. Chociaż z zawodu jest prawnikiem, potrzebowała przestrzeni estetycznej w której mogłaby się realizować. Propaguje styl belgijski, jego prostotę i elegancję. Nie podąża ślepo za modą. Poszukuje wnętrz klasycznych, ponadczasowych i eleganckich. Lubi wnętrza niepowtarzalne, niebanalne chętnie łączy faktury i materiały. Uwielbia drewno, len, kamień oraz jasne wnętrza w kolorach ziemi.

Kocha Włochy, ich kuchnię, dizajn, modę, a w tym wszystkim włoską dbałość o szczegóły. Marta uważa, że Włoska twórczość w każdej dziedzinie jest wyrafinowana i dopracowana chociaż zasadniczo też opiera się na prostocie. Jeżeli można powiedzieć, że istnieje styl belgijsko – włoski to jest jego największą fanką.

Anna Katarzyna Betnarska, projektantka i autorka bloga klikinterior.pl Architekturę wnętrz kończyła osiem lat temu w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, a doświadczenie projektowe zdobywała we własnej pracowni, na licznych kursach i warsztatach. Uważa, że człowiek nie może obyć się bez piękna. Potrzeba piękna daje o sobie znać i staje się na tyle silna, że gotów jest podjąć działania w kierunku jej zaspokojenia. Chętnie pomaga w tym działaniu, dążąc przy tym aby wnętrze spełniało zasady funkcjonalności i harmonii z naturą.

Tegoroczna edycja Bloggers Zone opierała się głównie o najbardziej zmysłowy i subtelny trend ‘shaped + softened’ . Chodzi o naturalne, zaoblone i delikatne kształty, jakby zaczerpnięte organicznie z przyrody. Zmysłowe, gładkie i bezpieczne formy mają nas odcinać od wulgarnego i krzykliwego świata zewnętrznego. Nienachalna kolorystyka z palety barw ziemi jest manifestacją i powrotem do natury. Takie barwy są gwarancją spokoju i odprężenia. Naturalne materiały, bawełna, len kamień, drewno to pochwała tradycji i kultury, gdzie prace rzemieślników były najwyżej cenione.

W oparciu o ten kierunek twórczynie wybierały produkty aranżacji wystawy, dbając, by każdy element był spójny, mimo iż w kolaboracji wystapiło blisko 20 marek.

 

img_2276m.jpg

Bazą do prezentacji była kolorystyka zawarta w tapecie RYNGO, London Art. Wszelkie odcienie szarości i beżu blogerki starały się pokazać w kolejnych elementach. Etniczny wzór tapety, również wpisuje się doskonale w tendencję, ku chwale rękodziełu. Tapeta stanowiła wyjątkową ozdobę, spinającą całą kompozycję oraz piękną scenografię dla sofy i fotela z kolekcji Gala Collezione w tkaninach Fargotex. Aranżacji dopełniały stoliki kawowe od Moon Wood.

Barwy z tapety znalazły odwzorowanie przede wszystkim w kolorach ścian. Ściany salonu w kolorze White Dove OC-17 z palety Benjamin Moore były pięknym tłem do prezentacji drewnianych komód Belldeco czy wyjątkowej konsoli z marmurowym blatem od Ideeen, polskiego producenta mebli wysokiej jakości.

img_2160m-1.jpg

Sypialnia w bardziej wyrazistym kolorze Colorado Clay, AC-15 to zabieg, który miał podkreślić białe łóżko z ramą od Miloo Home. Lniana pościel od byMoana i mnóstwo poduszek wręcz zapraszały do wypoczynku. A wszystko w nawiązaniu do well being, zgodnie z zasadą, że dom jest naszą oazą.

Sercem wystawy, jak w większości polskich domów była kuchnia z wyspą od WFM oraz jadalnia z naturalnego drewna od Miloo Home, który wraz ze skórzanymi i tapicerowanymi krzesłami świetnie korespondował z ręcznie plecionym, oryginalnym, perskim dywanem od dystrybutora, marki Zand Trade. Kuchnia, jako królowa została pomalowana kolorem roku 2020, Benjamina Moore’a, First Lignt 2102-70.

img_0173-42.JPG

Dekorację ścian w każdym wnętrzu dopełniały listwy ozdobne i sztukateria od Aniro, dystrybutora marki nmc w Polsce. Po raz kolejny udowodniono, że sztukateria świetnie koresponduje w nowoczesnych aranżacjach i nie jest przypisana jedynie pałacowym wnętrzom.

Niezwykle nowoczesne i szalenie minimalistyczne w formie lampy od Altavola Design doskonale wpisały się w projekt.

img_0135-25.JPG

Całość aranżacji dopełniły poduszki od Agmamito i Toccare oraz tkaniny Top Textil, które stanowiły tło dla tarasu zaaranżowanego przez Stolarnię DaVinci.

O kompozycje kwiatowe i zieleń zadbała pracownia florystyczna Moss Moss.

Obok wyjątkowej wystawy, organizatorzy zadbali również o ciekawy i inspirujący program spotkań. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dotyczące trendów oraz zwracające uwagę na detal we wnętrzu, prowadzone przez eksperta designu, historyka sztuki, Dagmarę Jakubczak. Partnerami prelekcji były wspomniana wcześniej marka Aniro i holenderki producent klamek i uchwytów, Formani. Natomiast specjaliści od social mediów z ramienia Homebooka podzielili się z odwiedzającymi wiedzą, ale i sztuczkami, które w codziennej pracy pomagają im dotrzeć do milionowej społeczności poprzez Facebook i Instagram.

Kolejna, ósma edycja Bloggers Zone już za rok. Czym zostaniemy zaskoczeni? Tego dowiemy się w ostatnich dniach lutego 2021 roku.

img_0349-51.JPG