Zapraszamy na kolejną edycję: 25-28 lutego 2025❗🔥🔥🔥 Dołącz do nas❗🔥🔥🔥  

Organizator:

Studio chmara.rosinke prezentuje projekty wystawy AD ROOMS

Podziel się

AD ROOMS podczas ARENA DESIGN 2020 to pierwsza edycja programu skierowanego do twórców branży dizajnu. Projekt ma na celu pokazanie kreatywności, specyfiki stylu oraz wyjątkowego sposobu aranżowania wnętrz. W ramach programu, ARENA DESIGN udostępniać będzie projektantom i biurom projektowym przestrzeń do zaaranżowania.

 

Instalacja AD ROOMS zaprojektowana przez duet chmara.rosinke jest przestrzenią wystawienniczą przywodzącą na myśl abstrakcyjne pokoje mieszkalne. Głównym pomysłem 70mkw instalacji było stworzenie wystawy, w której odwiedzający może wnikać i oglądać projekty z różnych perspektyw i wysokości. Za pomocą pochylni i schodów architektura pawilonu zaprasza do przejścia przez wystawę na różnych poziomach.

Architektura wystawy utrzymana jest w naturalnych barwach, aby stworzyć dobre tło dla wielokolorowych obiektów. Wydzielone dwa, quasi mieszkalne przestrzenie, pokazują selekcje produktów i prototypów zaprojektowanych przez chmara.rosinke w ostatnich latach.

Wśród nich znajduje się starsze projekty duetu jak zrealizowana dla The Prix Émile Hermès w leżanka „timber daybed“, znajdujący się kolekcji muzeum MAK w Wiedniu żyrandol „you make it Europe“,krzesło i stół CF02 czy kolekcja szkła YUNO, jak i nowy projekt mobilnej kuchni (neo modernist kitchen - pokazywana w zeszłym roku na solo wystawie chmara.rosinke w Kunstgewerbemuseum w Berlinie i na Salone del mobile) oraz prezentowana w tym roku na Stockholm Furniture Fair nowa kolekcja oświetlenia DKS

 

chmara.rosinke to duet polskich projektantów, którzy specjalizują  się w tworzeniu produktów, wnętrz i przestrzeni wystawowych. Ich wspólne działania sięgają roku 2011, kiedy to rozpoczęli prowadzenie wspólnego studia projektowego z siedzibą w Berlinie i Wiedniu. Ich dzieła i koncepty cechuje  duże wyczulenie na aspekty zmysłowe – różnorodność faktur, zapachów, dźwięków etc. pozwala na odbiór kreacji na zupełnie nowym i zaskakującym poziomie percepcji. Nie bez powodu ich realizacje często związane są z kulinariami i wnętrzami użytkowymi w tym zakresie

 

Wystawę AD ROOMS znajdziecie w pawilonie 3