Zapraszamy na kolejną edycję: 20-23 lutego 2024❗🔥🔥🔥 Dołącz do nas❗🔥🔥🔥  

Organizator:

Targi HOME DECOR 2022 odbędą się od 16 do 19 maja

Podziel się

W wyniku wnikliwych konsultacji z przedstawicielami branży, a także analizy kalendarza tegorocznych europejskich wydarzeń, organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu targów HOME DECOR 2022 z terminu od 22 do 25 lutego 2022 na termin od 16 do 19 maja 2022 (poniedziałek-czwartek).

- Byliśmy w pełni przygotowani do zorganizowania targów w lutym z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa. Musieliśmy jednak wziąć pod uwagę obawy przed podróżowaniem, jakie zgłaszała nam cześć zwiedzających – mówi Józef Szyszka, dyrektor targów MEBLE POLSKA.

W połowie stycznia w systemie rejestracji swoje uczestnictwo w poznańskich targach meblowych i wnętrzarskich zgłosili już kupcy z 50 krajów. Niestety część kluczowych grup zakupowych, głównie z Niemiec, z uwagi na rozprzestrzeniający się wariant Omikron podczas rozmów z organizatorami zapowiadała znaczące ograniczenie liczby ich reprezentantów w trakcie targów w lutym, bądź nawet całkowitą rezygnację z udziału w tym wydarzeniu. Jednocześnie kupcy jako alternatywny termin organizacji targów w Poznaniu wskazywali maj. Za przesunięciem terminu targów optowali także wystawcy, do których również docierały sygnały o możliwej nieobecności ich klientów w lutym.

Zmiana terminu targów zapewni uczestnikom możliwie największe korzyści z udziału w nich. – Wszyscy, zarówno producenci i kupcy meblowi nie mogą się doczekać spotkania. MEBLE POLSKA to obecnie jedyne targi meblowe w Europie, na których można znaleźć tak bogatą ofertę mebli ze średniej i niższej klasy cenowej – wyjaśnia Józef Szyszka. Jak dodaje, z informacji otrzymanych od wystawców wynika, że przesunięcie terminu targów na maj będzie dodatkowo korzystne z uwagi na opóźnienia w cyklach realizacji zamówień. – Także dla branży wnętrzarskiej termin majowy wydaje się w obecnej sytuacji znacznie bardziej korzystny – dodaje dyrektor targów HOME DECOR Aleksandra Wilk.

Grupa MTP podkreśla, że termin majowy jest jednorazową zmianą podyktowana warunkami epidemicznymi. W kolejnych latach targi MEBLE POLSKA organizowane będą w tradycyjnym terminie w pierwszym kwartale.